نوع خدماتاسکن سه بعدی
ایجاد توسطمهندس محمدرضا علی پور
مشتریحقوقی

محفظه احتراق هواپیما

یکی از موارد مهم درهنگام اسکن سه بعدی قطعات توجه به جزئیات قطعه می باشد به بیان دیگر اگر روی قطعه جزئیاتی وجود داشته باشد که خیلی ریز و یا خیلی دقیق باشند باید از لنز مخصوص ( لنز ریز) استفاده کرد تا هم جزئیات در فایل ابرنقاط باشد و هم دقت ابعادی.

بعنوان مثال در محفظه احتراق هواپیما سوراخ های ریزی وجود دارد که در سطح قطعه چیدمان شده است اگر چه موقعیت این سوراخ ها دقت خیلی زیادی ندارند ولی قطر و تعداد آنها مهم هست و اگر اسکن این قطعه فقط با لنز بزرگ گرفته شود محل سوراخ ها کلا دیده نخواه شد یا واضع نخواهد بود و ابرنقاط دارای سطحی بدون سوراخ خواهد بود .
سیستم دوربین ابعاد برداری نوری یا همان اسکن سه بعدی همانند سیستم چشم انسان کار می کند ، چشم ما اگر بخواهد جزئیات زیادی را ببیند ( مثلا گام های یک پیج کوچک ) نمی تواند سطح وسیعی را ببیند و برعکس زمانی که سطح وسیعی با چشم می بینیم ( مثلا یک منظره از دور) دیگر نمی توانیم جزئیات را ببینیم .

برای این که بتوانیم ابرنقاط قطعه هم جزئیات و هم کل کار را در بر داشته باشد باید به تناسب از لنز ریز و لنز بزرگ بصورت ترکیبی استفاده کرد (البته استفاده از دوربین فتوگرامتری برای جلو گیری از خطا در قطعات بزرگ حدود یک متر به بالا استفاده می شود که مقوله ای دیگر هست )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *